Arbitration

2017 Arbitration Rules and 2014 Mediation Rules (Ukrainian version)

  • 21 February 2017
2017 Arbitration Rules and 2014 Mediation Rules (ukrainian version)

2017 Arbitration Rules and 2014 Mediation Rules (Ukrainian version)

2017 Arbitration Rules and 2014 Mediation Rules (ukrainian version)

АРБІТРАЖНИЙ РЕГЛАМЕНТ / МЕДІАЦІЙНИЙ РЕГЛАМЕНТ: Арбітражний регламент від 2012 року зі змінами, внесеними в 2017 році. Він набирає силу з 1 березня 2017 року. Медіаційний Регламент, який діє з 2014 року, відображає сучасні практики та встановлює чіткі параметри для ведення процедур вирішення спорів, водночас визнаючи та підтримуючи необхідність гнучкого підходу.

Go directly to:

This version corresponds to the 2017 Arbitration Rules. The Arbitration Rules currently in force date of 1 January 2021 and are available in English only. The translations are in course. 2014 Mediation Rules are still in force.

Ця брошура містить дві окремі, але такі, що доповнюють одна одну, процедури вирішення спорів, запропоновані Міжнародною торговою палатою (“ICC”).

Арбітраж за Арбітражним регламентом ICC є формальною процедурою, результатом якої є обов’язкове рішення, ухвалене неупередженим складом арбітражного суду, яке може бути виконано як відповідно до національного арбітражного законодавства, так і відповідно до таких міжнародних договорів, як Нью-Йоркська конвенція 1958 р. Медіація за Медіаційним Регламентом ICC є гнучкою процедурою, спрямованою на врегулювання спору шляхом переговорів із залученням нейтрального посередника. Публікація цих двох Регламентів разом в одній брошурі відповідає дедалі більшій необхідності комплексного підходу до методик урегулювання спорів.

Обидва Регламенти встановлюють структурований, інституційний механізм, покликаний забезпечити прозорість, ефективність та справедливість процесу врегулювання спорів, надаючи при цьому сторонам можливість за власним вибором визначати багато процедурних аспектів. Адміністрування арбітражу здійснює Міжнародний арбітражний суд, а медіації – Міжнародний центр для ADR. Це єдині органи, уповноважені адмініструвати процедури вирішення спорів за відповідними Регламентами, тож сторони мають можливість скористатися перевагами досвіду, знання і професіоналізму провідної міжнародної інституції з урегулювання спорів.

Розроблені фахівцями з урегулювання спорів та користувачами, які належать до різних правових традицій, культур та професій, ці Регламенти встановлюють сучасний механізм ведення процедур вирішення спорів та відповідають сьогоднішнім потребам міжнародної торгівлі. Разом з тим вони й далі зберігають традиції та характерні риси процедур вирішення спорів ICC, зокрема, такі як можливість їх застосування в усьому світі у процесах, що розглядаються будь-якою мовою та відповідно до будь- якого права.

Арбітраж

Арбітражний регламент від 2012 року зі змінами, внесеними в 2017 році. Він набирає силу з 1 березня 2017 року.

Найбільш значною зі змін 2017 року є запровадження прискореної процедури, яка передбачає спрощену арбітражну процедуру та зменшену шкалу арбітражних витрат. Ця процедура автоматично застосовується в тих випадках, коли сума позову не перевищує 2 мільйони доларів США, якщо тільки сторони не вирішили не застосовувати її. Вона буде застосовуватися тільки до арбітражних угод, укладених після 1 березня 2017 року.

Однією з важливих особливостей Регламенту прискореної процедури є те, що Суд ICC може призначити одноосібного арбітра, навіть якщо арбітражна угода передбачає інше.

Прискорену процедуру можна також вибрати для справ з більшою сумою позову, і вона буде привабливою для тих клієнтів, які зважають на час та вартість вирішення спору.

З метою підвищення ефективності арбітражів ICC, граничний строк для прийняття Акту про повноваження був скорочений з двох до одного місяця. У прискореній процедурі вимога щодо прийняття Акту про повноваження взагалі відсутня.

Відповідно до Регламенту 2017 року, арбітражі ICC стануть прозорішими, оскільки Суд тепер надаватиме пояснення для широкого кола важливих рішень, якщо про це попросить одна зі сторін. З цією метою до пункту 4 Статті 11 були внесені поправки.

Медіація

Медіаційний Регламент, який діє з 2014 року, відображає сучасні практики та встановлює чіткі параметри для ведення процедур вирішення спорів, водночас визнаючи та підтримуючи необхідність гнучкого підходу. Як і Регламент ДВС, який він замінює, Медіаційний Регламент можна використовувати для ведення інших процедур вирішення спорів або для комбінацій процедур, які спрямовані на дружнє вирішення спору, таких як примирення або безстороння оцінка.

Сторонам, які бажають звернутися до ICC для врегулювання спору шляхом арбітражу, медіації або обох процедур, запропоновано додавати відповідне застереження про врегулювання спорів до своїх договорів. Для цього після кожного Регламенту викладені типові застереження разом з роз’ясненнями щодо їх використання та щодо того, як вони можуть бути адаптовані до конкретних потреб та обставин. Рекомендовані застереження містять багаторівневі застереження, що передбачають комбінацію різних технік, а також застереження, що передбачають використання однієї техніки.

Сторони можуть використовувати Регламенти і типові застереження незалежно від їхнього членства в ICC. Для зручності користувачів їх перекладено кількома мовами і може бути завантажено з веб-сторінки ICC.